Laparoskopie je moderní metoda chirurgického zákroku (nejen) v gynekologii. Pomocí laparoskopie lze zobrazit všechny orgány v oblasti pánve a břicha. Pacientce se v celkové narkóze provede v pupeční jamce malý řez (10 - 15 mm), kterým se do dutiny břišní vpraví plyn (CO2) pro lepší přehlednost v pánvi, stejným řezem je vsunut optický přístroj (laparoskop) spojený s videokamerou a světelným zdrojem, který umožňuje prohlížení orgánů.

Do dutiny břišní jsou pomocnými malými řezy zavedeny další nástroje. Oproti klasické, otevřené, operaci prováděné prostřednictvím řezu na stěně břišní je laparoskopická diagnostika a operativa spojena s krátkou dobou pobytu v nemocnici a krátkou dobou rekonvalescence. Je-li nález při laparoskopii závažný, je často třeba přistoupit k otevření dutiny břišní a operaci provést klasickou cestou - tedy laparotomicky.

Operatér při laparoskopii dokáže prohlédnout vejcvody a dělohu a případné mimoděložní těhotenství laparoskopicky odstranit. U tubárního mimoděložního těhotenství je zpraviudla nutné odstranit celý vejcovod. U mimoděložního těhotenství v rohu děložním je třeba odstranit roh děložní a často i přiléhající vejcovod.

Upozornění

Portál mimodelozni-tehotenstvi.cz spadá do portfolia webových stránek GYNWEB.cz. Portál obsahuje autorské články specialistů, redakce a našich přispěvovatelek. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.

Líbí se Vám GYNWEB.cz?

Close

Sledujte nás, prosím, nebudete litovat :)