Podezření na mimoděložní těhotenství vzniká tehdy, když má těhotná pozitivní těhotenský test, respektive pozitivní hodnotu hCG v krvi, a na ultrazvuku v dutině děložní nelze nalézt plodové vejce.
Hodnota hCG v krvi se u normálních těhotenství po dvou dnech zdvojnásobuje, u mimoděložních těhotenství stoupá jen velice pomalu. Pomalý nárůst hCG je důkazem toho, že těhotenství se nevyvíjí normálně.

Mimoděložní těhotství - příznaky

- Pozitivní těhotenský test
- Vaginální krvácení různé intenzity
- Pomalý nárůst hCG (po dvou dnech se nezdvojnásobuje)
- Na ultrazvuku nelze v dutině děložní nalézt plodové vejce

V pokročilém stádiu, zhruba od 6. týdne, se často připojuje bolest v podbřišku.

Mnohé těhotné ženy na počátku těhotenství často vyjadřují obavy, zda-li zrovna to jejich těhotenství není mimoděložní. Bohužel samy jen stěží mohou zjistit, kde se jejich embryo uhnízdilo. Důležité tedy je, aby každá žena, poté co se u ní obejví pozitivní těhotenský test, neprodleně navštívila svého gynekologa, který pomocí ultrazvuku embryo lokalizuje. Na termín objednání ke gynekologovi by žena rozhodně neměla čekat, objeví-li se u ní krvácení, silná bolest v podbříšku či obojí!!!

Pakliže má tedy žena pozitivní těhotenský test, zároveň je však přítomno vaginální krvácení, je třeba co nejdřív konzultovat záležitost s gynekologem, který mimoděložní těhotenství vyloučí, anebo potvrdí a zahájí léčbu.

Upozornění

Portál mimodelozni-tehotenstvi.cz spadá do portfolia webových stránek GYNWEB.cz. Portál obsahuje autorské články specialistů, redakce a našich přispěvovatelek. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.

Líbí se Vám GYNWEB.cz?

Close

Sledujte nás, prosím, nebudete litovat :)